Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Apple iPhone 15 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

9 ay önce 477

Günümüzün en büyük teknoloji markalarından Apple, yeni serisi iPhone ailesinden iPhone 15 modelini teknoloji dünyasına tanıtıldı ve fiyatı belli oldu.

Apple, bugün düzenlediği etkinlik ile beraber tüm gözleri üzerine çekti. Şirketin, en beklenen ürünü olan iPhone 15 serisi, uzun zamandır teknoloji dünyası meşgul ediyordu. Nihayet merakla beklenen bekleyiş sona erdi ve iPhone 15 modeli tanıtıldı ve özellikleri belli oldu.

Apple iPhone 15 serisi ile beraber bizi bekleyen en büyük değişiklik ise dinamik ada özelliği oldu. Bu seride tüm kullanıcıları artık dinamik ada karşılayacak. Gelin açıklanan diğer tüm özelliklerine ve fiyatına beraber bakalım.

apple iphone 15
Ekran boyutu6.1 inç, OLED, 2556*1179 px
Ekran tazeleme hızı60 hz veya 120 hz
İşlemciA16 Bionic
Bellek6 GB RAM
Depolama128 GB, 256 GB ve 512 GB
Ana kamera48 MP
Ultra geniş açılı ikinci kamera12 MP
Ön kamera12 MP
Batarya boyutu4352 mAh
İşlemci sistemiiOS 17
Bağlantı seçenekleriUSB Type-C, 5G
Kalınlık, uzunluk ve genişlik7.8 mm, 147.6 mm ve 71.6 mm
Ağırlık171 gram
Fiyat799 dolar

Şu an için serinin ilk telefonu olan Apple iPhone 15 modeli tanıtıldı. Diğer modeller ise etkinlik kapsamında tanıtılmaya devam edilecek.

Apple etkinliği halen devam ediyor ve birçok yeni ürün teknoloji dünyası ile buluşuyor. Şu an için ilk tanıtılan ürün olan Apple iPhone 15 modeli, etkinliğin büyüleyici şekilde geçeceğine işaret ediyor.

Apple Watch 9 Serisi Tanıtıldı!

-- Reklam --

İbrahim Özbek

İbrahim Özbek

Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Kaynak Bağlantı