Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Birden çok evi olanlara yüzde 1 oranında vergi gelecek! Ünlü ekonomistten seçim sonrası için ev sahiplerine kötü haber!

1 ay önce 68

Geçtiğimiz günlerde sık sık gündem olan konutta yeni vergiler, ev sahiplerinin tepkisini çekmişti. Ünlü ekonomist Şeref Oğuz, seçimlerden sonra birden çok evi olanlara yüzde 1'ler seviyesinde vergi geleceğini belirtti. İşte Şeref Oğuz'un o açıklamaları...

Ünlü ekonomist Şeref Oğuz, katıldığı bir yayında, 1 Nisan'dan sonra vergilerde artışların yaşanacağının sinyallerinin verildiğine dikkat çekti. Oğuz, yerel seçim sonrasında gündeme getirilecek gizli vergi çalışmasıyla beraber, 1 Nisan tarihinden itibaren KDV'den MTV'ye kadar ciddi zamların yapılacağını dile getirdi. 

Şeref Oğuz, söz konusu açıklamasında, kulislerde bu bilgiye artık kulakların aşine olduğuna dikkat çekti ve "Vergi artışları için hazırlıklı olmalıyız. 1 Nisan tarihinden sonra zamların geleceğini biliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Birden çok evi olanlara yüzde 1 oranında vergi gelecek! Ünlü ekonomistten seçim sonrası için ev sahiplerine kötü haber!

MTV YILDA 3-4 KEZ ÖDENEBİLİR

Halk TV'de yer alan habere göre; ekonomist Şeref Oğuz, söz konusu açıklamasında "Bunlardan bir tanesi Motorlu Taşıtlar Vergisi. Geçen sene mücbir sebep dolayısıyla iki kere ödenmişti. Şimdi MTV'nin yılda 3 ya da 4 kereye çevrilme ihtimali bulunuyor" diye konuştu. 

"İkincisi KDV ve ÖTV. Genel anlamda mal ve hizmet gruplarına göre farklılaştırılarak yapılıyor ancak ortalama KDV oranının da yüzde 24'e yakınsanması bekleniyor" diyen Şeref Oğuz, bir diğer düzenlemenin de konut sahiplerini yakından ilgilendirdiğinin altını çizdi. 

Birden çok evi olanlara yüzde 1 oranında vergi gelecek! Ünlü ekonomistten seçim sonrası için ev sahiplerine kötü haber!

BİRDEN ÇOK EVİ OLANLARA YÜZDE 1 SEVİYESİNDE VERGİ

Şeref Oğuz, "Üçüncü plan da birden fazla evi olanlara vergi getirilmesi. İnanılmaz bir şekilde yüzde 1'leri belirten rakamlardan söz ediliyor" bilgilerini verdi. 

Oğuz, büyük ihtimalle bu evlerin vergisini ödeyemeyen mülk sahiplerin evlerini satmak durumunda kalabileceğine dikkat çekti. 

1600 cc'den yukarı olan arabalar için de silindir vergisi geleceğinin altını çizen ekonomist Şeref Oğuz, 1990'lı yıllardan hatırlanabilecek bir verginin daha geldiğine dikkat çekti. Oğuz, "Kazanmadığın paranın vergisi. Biz buna peşin vergi diyoruz" ifadelerini kullandı. 

Birden çok evi olanlara vergi önerisi, Merkez Bankası'nın enflasyon raporunda gündeme geirildi. Buna göre, TCMB tarafından birden fazla konutu olanlara kademeli ilave vergi getirilmesi için iktidara öneri yapıldı. Banka, şirketlerin daha fazla ev yapıp kiraya vererek geçimini kiradan sağlayan ev sahiplerine alternatif olmaları ve ‘hisseli kiracılık’ modeline geçiş yapılması gibi önerileri sıraladı. Bu durum ev sahipleri tarafından tepkiyle karşılandı. 

Kiralara yüzde 25 sınırlaması milyonlarca ev sahibini mağdur etti! Bu uygulama ile kim, ne hedefledi?

Kamu bankaları ve özel bankalar emekli promosyonlarını yükseltecek mi? Emekliler Derneği'nden flaş açıklama! 

Kaynak Bağlantı