Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Bodrum Türkbükü'ndeki zeytinlik alana 34.5 milyon TL'lik yeni otel geliyor!

1 ay önce 44

Bodrum Türkbükü'nde yer alan zeytinlik alana 85 odalı yeni otel inşa edilecek. Hebil Bodrum ortaklığı imzası taşıyan otel  85 odalı otel 34 milyon 514 bin TL'ye mal olacak.

Hebil Bodrum Ortaklığı, Bodrum'daki yeni otel yatırımı için düğmeye bastı. Zeytinlik alanda inşa edilecek otel 34 milyon 514 bin TL'ye mal olacak.

Türkbükü Mahallesi 104 Ada 12 Parsel üzerinde yükselecek olan yeni yatırım için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapıldı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı. 

34 bin 14 metrekarelik zeytinlik vasfındaki arazi üzerinde inşa edilecek olan otelde 28 apart ünite ve 57 suit ünite olmak üzere toplam 85 oda yer alacak.

240 yatak kapasiyesine sahip olan otelde 1+1, 2+1, 3+1 suitler ve 2+1, 3+1 apartlar yer alacak. 

Bodrum Türkbükü ndeki zeytinlik alana 34.5 milyon TL lik yeni otel geliyor!

36 AYDA TAMAMLANACAK

Hebil Bodrum Ortaklığı'nın Bodrum Türkbükü'ndeki otel projesinin inşaat çalışmaları 30 Nisan-31 Ekim tarihleri dışında inşaat sezonu içerisinde yapılacak. Projenin inşaat çalışmalarının 36 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Söz konusu projenin inşaat aşaması kapsamında maksimum 300 kişi çalışacağı ve işletme aşamasında da 350 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Bodrum Türkbükü ndeki zeytinlik alana 34.5 milyon TL lik yeni otel geliyor!

ZEYTİNLİK VASFINDA 

Hebil Bodrum Ortaklığı'nın Türkbükü'ndeki proje sahasında arazi planlaması çalışmalarının başladığı arazi Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kayıtlarında Zeytinlik niteliğinde. 

Söz konusu proje Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun 3. maddesinin 1.  fıkrasının "Tanımlar" başlıklı (a) bendinin 1, 2, 3 ve 5 inci alt bentlerinde "Kültür Varlıkları", "Tabiat Varlıkları", "Sit" ve "Koruma Alanı" şeklinde tanımlanan ve aynı kanun ile 17/6/1987 tarihli ve 3386 sayılı Kanunun (2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesi ve Bu Kanuna Bazı Maddelerin Eklenmesi Hakkında Kanun) ilgili maddeleri uyarınca tespiti ve tescili yapılan alanlar kapsamında bulunuyor.

Hebil Bodrum Ortaklığı Türkbükü projesinin proje Alanı 1/ 100.000 Ölçekli Aydın-Muğla- Denizli Çevre Düzeni Planında Tercihli Kullanım Alanı olarak belirlendi. Proje alanı Bodrum ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 kilometre mesafede yer alıyor. 

İhlas Yapı'dan Kayabaşı'na yeni proje! 117 dönümlük arsa için imzalar atıldı!

Atatürk'ün tasarladığı köy projesi Danimarka'da uygulandı! İşte İdeal Cumhuriyet Köyü

Yapı Kredi Şubat 2024 emekli promosyon rakamlarını açıkladı! 

Kaynak Bağlantı