Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük TOKİ projesini açıkladı! 81 ilde tam 250 bin sosyal konut yapılacak! Evsiz kimse kalmayacak!

1 yıl önce 111

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. İşte son dakika gelişmeleri...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen sosyal konut projesinin detaylarını resmen açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada vatandaşları  olumlu etkileyeceğine inandığını söyleyerek, yalnızca konut değil arsa da olduğunu söyledi.

İşte milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen TOKİ sosyal konut projesi ile ilgili detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsa içerdiğini dile getirerek, icabında vatandaş 'kendim yapacağım' diyorsa, onlara da 'buyur kardeşim 100 bin arsa var, kendin de yapabilirsin' dediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük TOKİ projesini açıkladı! 81 ilde tam 250 bin sosyal konut yapılacak! Evsiz kimse kalmayacak!

Erdoğan yaptığı açıklamada gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik kontenjanlar olacağını dile getirerek, "Vatandaşlarımıza böylece ev sahibi olabilme kolaylığı sunuyoruz." dedi.    

Habertürk'ten Bülent Aydemir de köşe yazısında TOKi sosyal konut projesine yer verdi. 250 bin konut, 100 bin arsa ve 10 bin işyerinin yer aldığı proje 2 yıllık sürede inşa edilecek. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde yürütülecek, devletin ilgili birimlerinin destekleyeceği projenin bütünü ise 5 yıllık bir projeksiyonla hazırlandı.

Kaynak Bağlantı