Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Depremde 12 kişiye mezar olan Emek Apartmanı'nda kritik gelişme: Malzeme kalitesiz çıktı, mühendis tutuklandı!

1 ay önce 139

Hatay'da geçen sene 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremlerinde 12 kişinin hayatını kaybettiği Emek Apartmanı'nın inşaat mühendisi tutuklandı.

6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli depremlerin yararları yarılmaya devam ederken, hayatının kaybeden onlarca binlerce kişinn kaldığı evlerle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Depremde 12 kişiye mezar olan Emek Apartma'nını inşaat mühendisi tutuklandı.

12 KİŞİYE MEZAR OLMUŞTU

6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli depremde 12 lişinin hayatanı kaybettiği Emek Apartmanı ile iglili süreç devam ederken, inşaat mühendisi tutuklandı.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu, 6 Şubat 2023 depremlerinde yıkılan binalardaki ölüm ve yaralanmalarla ilgili kusurları tespit edilenlere yönelik soruşturmalarını sürdürüyor.

MALZEME KALİTESİZ

Bu kapsamda, depremde yıkılan ve 12 kişinin öldüğü merkez Antakya ilçesindeki Emek Apartmanı'yla ilgili binanın yapı denetim firmasına bağlı kontrol elemanı inşaat mühendisi A.Ş.B. gözaltına alındı.

Yıkılan apartmanla ilgili bilirkişi raporunda, binanın yapım aşamasındaki malzeme kalitesizliği nedeniyle asli kusurlu olduğu belirtilen A.Ş.B, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

EZGİ APARTMANI İÇİN KRİTİK GELİŞME!

Geçtiğimiz güblerde de Ezgi Apartmanı ile ilgili gelişmeler yaşanmıştı. 

Hatay'da geçen sene 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremlerinde 12 kişinin hayatını kaybettiği Emek Apartmanı'nın inşaat mühendisi tutuklandı.

Büyük Kahramanmaraş değreminin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen mahkeme süreci bile başlamayan 36 kişinin hayatını kaybettiği Ezgi Apartmanı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Binada oğlunu, gelinini ve torununu kaybeden Nurgül Göksu,bölgede vali izni olmadan kepçelerin çalışma yaptığını belirterek ''delil mi kartatılmaya çalışılıyor?'' ifadesi kullanılmıştı.

Kaynak Bağlantı