Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Ev almak isteyenlere büyük müjde! Sosyal konut projesi ve arsa destekleriyle herkes ev sahibi olabilecek! 

1 yıl önce 147

Sosyal konut projesi ve arsa destekleriyle dar gelirlilere uygun fiyat ve koşullarla ev sahibi olma imkanı sunulacak. İşte detaylar...

Konut sektöründe arz ve talep dengesizliği kaynaklı fiyat dalgalanmalarını azaltmayı öngören sosyal konut projesi ve arsa destekleri dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasına imkan sunacak. 

2023-2025 yıllarına ilişkin Orta Vadeli Program'dan (OVP) yapılan derleme kapsamında, program döneminde fiyat artışlarına etki eden tüm unsurlarla mücadele edilerek enflasyonun tek haneli seviyelere düşürülmesinin amaçlandığı belirtildi. Bu çerçevede programda bir dizi politika ve önlem açıklandı. 

Ev almak isteyenlere büyük müjde! Sosyal konut projesi ve arsa destekleriyle herkes ev sahibi olabilecek!  

Buna göre, pandemi sürecinnde daralan konut arzının hızla arttırılmasına, kira ve konut fiyatlarının geri çekilmesine ve inşaat sektörünün canlandırılmasına katkıda bulunulmasına ilişkin eni sosyal konut projeleri geliştirilecek ve dar gelirli vatandaşların konuta erişim imkanı çoğaltılacak. 

İşte konut sektöründe uygulanması planlanan politikalar ve önlemler...

Kaynak Bağlantı