Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Geniş Kapasiteye Sahip En İyi 10 Kamp Çantası

1 yıl önce 300

Kamp yaparken, doğayla iç içe olmanın keyfini çıkarırken ihtiyaç duyduğunuz en önemli eşyalardan biri, doğru kamp çantasını seçmektir. Kamp çantası, tüm eşyalarınızı düzenli bir şekilde taşımanızı sağlar ve açık havada geçireceğiniz maceraya hazırlıklı olmanızı sağlar. Ancak, birçok farklı marka, boyut ve tasarım seçeneği arasında hangi kamp çantasını seçeceğinizi bilmek zor olabilir.

En İyi Kamp Çantası Listesi

SıraModelHacimneoldu Puanı12345678910
Lowe Alpine Cerro80 L10/10
Pinguin Explorer100 L10/9.9
The North Face Jester27 L10/9.8
North Pacific Profesyonel 47 L10/9.8
Cakard Dağcı85 L10/9.8
Yds Bk-504340 L10/9.8
Baggor Outdoor 75 L10/9.8
Wander Körüklü65 L10/9.7
Montana Mountainer65 L10/9.7
Meschain 65 L10/9.6

10 En İyi Kamp Çantası Tavsiyesi

Bu içerikte en iyi kamp çantası seçeneklerini sizin için araştırdık ve size en uygun olanını bulmanıza yardımcı olacak önerileri hazırladık. Her bir çantayı dayanıklılık, taşıma kapasitesi, konfor ve işlevsellik gibi önemli faktörlere göre değerlendirdik. Hazırsanız hemen başlayalım. 

İşte en iyi kamp çantası önerileri:

1. Lowe Alpine Cerro

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Ayarlanabilir Omuz Askısı
Konforlu Sırt Desteği

Lowe Alpine Cerro Torre, kadın kampçılar ve dağcılar için özel olarak tasarlanmış bir çanta modelidir. 60 ila 80 litre arasındaki geniş depolama kapasitesi, tüm kamp eşyalarınızı organize etmenize olanak tanır. Bu sayede, kamp alanına taşımanız gereken giysiler, yiyecekler, uyku tulumu, mat, çadır ve diğer malzemeler için yeterli alanınız olur. Ayrıca, genişleyebilir tasarımıyla, farklı ebatlarda yük taşıma gereksinimlerinize uyum sağlar. Cerro Torre, Lowe Alpine'ın üstün kalite ve dayanıklılık standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Dayanıklı naylon malzeme, suya dayanıklı kaplamalar ve sağlam dikişler, çantanın zorlu doğa koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlar. Ek olarak, ergonomik omuz askıları, bel ve sırt desteği, uzun süreli taşımalarda bile konforlu bir deneyim sunar.

Teknik ÖzelliklerHacimAyarlama
80 L
Var

Lowe Alpine Cerro Kullanıcı Yorumları

👤 Aşırı güzel bir çanta her şey sığdı ekstre bir çantaya gerek duymadım, tavsiye derim.

👤 Askıları çok rahat rahatsız etmiyor. Tasarımı kullanışlı, beğendim.

2. Pinguin Explorer

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Hidrasyon cebi
Çıkarılabilir bel çantası

Pınguın Explorer 100, hafif bir tasarıma sahiptir ve sadece 2.600 kg ağırlığıyla taşınması kolaydır. Bu özellik, uzun yürüyüşlerde veya dağ tırmanışlarında size avantaj sağlar. Çantanın çıkarılabilir kalça kemeri, ağırlığı dengeli bir şekilde dağıtarak konforlu bir taşıma deneyimi sunar. Bu sırt çantası aynı zamanda entegre bir yağmurlukla birlikte gelir. Bu sayede, beklenmedik hava koşullarında eşyalarınızı korumanızı sağlar. Hidrasyon cep özelliği de çantanın içerisinde su torbası taşımanızı ve kolayca su almanızı sağlar.

Teknik ÖzelliklerHacimAğırlıkMateryalAyarlama
100 L
2.600 g
Hicor
Var

Pinguin Explorer Kullanıcı Yorumları

👤 Çok tarz bir çanta zaten bildiğim bir markaydı beğendim.

👤 Arazide aklım malzemede kalmasın diyorsanız alın derim. Çok iyi.

3. The North Face Jester

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Şişe Cebi

Jester, The North Face'in üstün kalite ve dayanıklılık standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Hafif ve dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanan çanta, uzun süreli kullanımda bile dayanıklılığını korur. Bu özellik, kamp ve doğa aktivitelerinde size güvenli bir şekilde eşlik eder. 27 litrelik geniş depolama kapasitesi, tüm kamp eşyalarınızı organize etmenize olanak tanır. Giysileriniz, yiyecekler, su şişesi, haritalar ve diğer küçük aksesuarlarınız için yeterli alan sunar. İki ana bölme ve dış cepler, eşyalarınızı düzenli tutmanızı sağlar. Ayrıca, çantanın ön kısmında yer alan organizer bölmeler, küçük malzemelerinizi kolayca erişilebilir şekilde saklamanızı sağlar.

Teknik ÖzelliklerHacimBoyutMateryalAyarlama
27 L
48 x 34 x 17 cm
Polyester
Var

The North Face Jester Kullanıcı Yorumları

👤 TNF kalitesi der susarım. Mükemmel bir çanta tek bir kusuru yok. 

👤Dayanıklı ve sağlam. Sorunsuz. Tavsiye ediyorum.

4. North Pacific Profesyonel 

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Ayarlanabilir Omuz Askısı
Konforlu Sırt Desteği

North Pacific Profesyonel, kamp eşyalarınızı düzenli bir şekilde taşımanızı sağlayacak fonksiyonel tasarımıyla öne çıkar. Adet fermuarlı cepler, küçük malzemelerinizi düzenli bir şekilde saklamanıza olanak tanır ve kolay erişim sağlar. Ayrıca, iç astar kumaşının su geçirmez özelliği, eşyalarınızı nem ve hava koşullarına karşı korur. 47 litrelik kullanılabilir depolama alanı, giysileriniz, yiyecekleriniz, uyku tulumunuz, matınız ve diğer kamp malzemeleriniz için yeterli alan sunar. Bu sayede, uzun süreli kamp deneyimlerinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyaları rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan çanta, sert doğa koşullarına karşı dayanıklılığını korur ve uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Teknik ÖzelliklerHacimMateryalAyarlama
47 L
Oxford kumaş
Var

North Pacific Profesyonel Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün fiyat performans açısından gayet iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

👤 Fiyatına göre iyi ancak dediğim gibi fiyatına göre. Her iki tarafta mat tutacağı var bolca gözü ve çanta altından ürün çıkartmak için yeri var en alt gizli bir yerde su geçirmez örtü var. Sorun ise dikişler çok kolay atıyor. 

5. Cakard Dağcı

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Ayarlanabilir Omuz Askısı
Konforlu Sırt Desteği

Cakard Dağcı, dayanıklı Impertex malzemesinden üretilmiştir, bu sayede zorlu doğa koşullarına karşı dayanıklılığını korur. Çantanın geniş iç bölmesi, giysileriniz, uyku tulumu, mat, yiyecekler ve diğer kamp malzemeleriniz için yeterli alan sağlar. Ayrıca, çantanın çeşitli ayarlama seçenekleri sayesinde ihtiyaçlarınıza göre kolayca uyarlanabilir. 85 litre kapasitesi sayesinde sizi memnun etmeyi başarır.

Teknik ÖzelliklerHacimBoyutMateryalAyarlama
85 L
40 x 35 x 80 cm
Impertex
Var

Cakard Dağcı Kullanıcı Yorumları

👤 Tam bir fiyat performans ürünü kamp için almak isteyen arkadaşlara söylüyorum şiddetle tavsiye ediyorum.

👤 Fiyat performans ürünü. Daha önce iki tane cakard marka çanta kullandım kalitesini bildiğimden tercih ettim.

6. Yds Bk-5043

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Ayarlanabilir Omuz Askısı
Konforlu Sırt Desteği

Yds Bk-5043, dayanıklı ve su geçirmez bir kumaş olan 230T Drill Astar ile üretilmiştir. Bu sayede çantanızdaki eşyaları nemden ve hava koşullarından korur. Ayarlanabilir omuz askıları ve konforlu sırt desteği, taşıma konforunu artırır ve uzun yürüyüşlerde veya doğa gezilerinde rahatlık sağlar. 40 litrelik geniş depolama hacmi, tüm kamp eşyalarınızı düzenli bir şekilde taşımanıza olanak tanır. Giysileriniz, yiyecekleriniz, matınız, uyku tulumunuz ve diğer malzemeleriniz için yeterli alan sunar. Ayrıca, çantanın iç bölmesi ve cepleri, eşyalarınızı organize etmenizi sağlar ve kolay erişim imkanı sunar.

Teknik ÖzelliklerHacimBoyutMateryalAyarlama
40 L
45 x 27 x 25 cm
230T Drill Astar
Var

Yds Bk-5043 Kullanıcı Yorumları

👤 İşimi görsün ve de yerli malı olsun istiyorsan sınıfında harika bir ürün fiyatı da gerçekten çok uygun.

👤 Ürünün malzeme kalitesi aynı fiyat bandındaki diğer çantalara göre gerçekten çok kaliteli. Çantanın içerisinde bir çok göz ve organizer var. Çanta şekil itibariyle de oldukça şık ve sağlamlığını belli ediyor.

7. Baggor Outdoor 

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Ayarlanabilir Omuz Askısı
Konforlu Sırt Desteği

75 litrelik geniş depolama alanıyla, tüm kamp eşyalarınızı rahatlıkla taşımanıza imkan tanır. Baggor Outdoor çantası, kullanışlı iç bölmeleri sayesinde eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanızı sağlar. Bu bölmeler, eşyalarınızı organize etmenizi ve kolay erişim sağlamanızı sağlar. Ayrıca, yan cep özelliği de ek depolama seçenekleri sunar, böylece küçük malzemelerinizi kolayca erişilebilir bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu çanta, su geçirmez özelliği sayesinde eşyalarınızı hava koşullarına karşı korur. Yağmurlu veya nemli ortamlarda bile içerideki eşyalarınızı kuru tutar. Bu özellik, çantanızın dayanıklılığını ve kullanım ömrünü artırır.

Teknik ÖzelliklerHacimMateryalAyarlama
75 L
Naylon
Var

Baggor Outdoor Kullanıcı Yorumları

👤 Çantayı tam kapasite doldurdum dünyaları aldı içine. bel kemeri var. yanda filesi var. önde mat bağlama yeri de var. ister 55 litre ister 65 litre istersen 75 litre olarak kullanabiliyorsun bu harika bir şey.

👤 Ben kamp eşyalarımı koymak için aldım bir önceki siparişimde de 65 litresini almıştım 3-4 aydır kullanıyorum gayet güzel

8. Wander Körüklü

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Ayarlanabilir Omuz Askısı
Konforlu Sırt Desteği

Wander Körüklü çantası, kullanıcı konforunu ön planda tutar. 10 mm kalınlığındaki sırt köpüğü, uzun süreli kullanımlarda bile rahatlık sağlar. Ayrıca, 18 inçlik laptop bölmesi, bilgisayarınızı güvenli bir şekilde taşımanızı sağlar. Tıp 8 fermuarları, kalın ve uzun ömürlü yapısıyla çantanızı sağlam bir şekilde kapatır. Bu sayede çantanızın içerisindeki eşyalarınız güvende olur. Ayrıca, 4 adet fermuarlı bölme, eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanızı sağlar ve kolay erişim imkanı sunar. Wander Körüklü çantası, yan cep özelliğiyle ek depolama alanı sunar. Bu cepsiz, su şişesi, harita veya diğer küçük malzemelerinizi kolayca erişilebilir bir şekilde saklayabilirsiniz.

Teknik ÖzelliklerHacimMateryalAyarlama
65 L
PVC
Var

Wander Körüklü Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün her koşulda beklentiye karşılar. Tabi ki fazla ağırlık koymamak gerekir. Ben beğendim. Fiyatı uygun. Teşekkürler.

👤 1 aydır hafta sonları kullanıyorum. Sağlam çanta. Büyük hacimli. Fiyat performans olarak çok iyi.

9. Montana Mountainer

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Uygun Fiyat
Konforlu Sırt Desteği

Bu çanta, 4 adet fermuarlı bölme ile size düzenli bir depolama alanı sunar. Eşyalarınızı kategorilere ayırabilir ve kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca, 2 adet yan cep, ek depolama seçenekleri sunar ve küçük malzemelerinizi kolaylıkla saklamanızı sağlar. Montana Mountainer çantası, kalın kumaş askılı bir tasarıma sahiptir. Bu sayede çantanızın dayanıklılığını ve taşıma konforunu artırır. PVC destekli su geçirmez kalın kumaş, çantanızdaki eşyaları nemden ve hava koşullarından korur. Bu kamp çantası, dayanıklı ve kullanışlı yapısıyla öne çıkar. Geniş kapasitesi sayesinde tüm kamp eşyalarınızı düzenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Ayrıca, kaliteli malzemelerden üretilmiş olması, uzun süreli kullanımlar için idealdir.

Teknik ÖzelliklerHacimBoyutMateryalAyarlama
65 L
20x40x70 cm
PVC
Var

Montana Mountainer​​​​​​​ Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünü özellikle kamp ve kısa süreli seyahatlerde kullanmak için aldım. İç hacmi yeterince büyük.

👤 İki rengi de kaliteli duruyor. Alacak olanların farkı görmesi için fotoğrafta yeşil olanın alt kısmını kapatıp çektim. Su geçirmezliği öncelikli alma sebebimdi. Tüm çantaları incelediğimde bu fiyat bandındaki en mantıklı ürün olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim. 

10. Meschain 

En İyi Kamp Çantası

ARTILAREKSİLER
Su Geçirmez Kumaş
Ayarlanabilir Omuz Askısı
Konforlu Sırt Desteği

Meschain kamp çantası, sağlam naylon malzemeden üretilmiştir. Bu malzeme, uzun süreli kullanımlara dayanıklılık sağlar ve çantanızı ağırlık taşımanız gereken zorlu koşullara karşı korur. Ayrıca, çantanın ayarlanabilir özelliği sayesinde, sırtınıza ve bedeninize uygun şekilde kişiselleştirilebilir. 65 litrelik geniş hacim, tüm kamp eşyalarınızı düzenli bir şekilde taşımanızı sağlar. İçerisindeki bölmeler ve cepler, eşyalarınızı organize etmenize yardımcı olur ve kolay erişim imkanı sunar. Böylece, kamp alanında ihtiyaç duyduğunuz eşyalara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Teknik ÖzelliklerHacimMateryalAyarlama
65 L
Naylon
Var

Meschain Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyatına göre iyi bir ürün. Satıcıların belli bir ağırlıkta belirli bir süre test ederek ağırlık dayanımını da belirtmeleri faydalı olacaktır. Kullanıcı yorumları genelde ilk izlenime dayalı oluyor.

👤 Fiyatına göre çok iyi.

2023'ün en iyi kamp çantası hangisi?

En iyi kamp çantası tavsiyesine gelecek olursak Lowe Alpine Cerro, Pınguın Explorer, The North Face Jester, North Pacific Profesyonel, Cakard Dağcı, Yds Bk-5043 geniş hacmi, konforlu tasarımı ve sağlam yapısıyla en çok tercih edilen kamp çantaları arasında yerini alıyor.

Kamp çantası kaç kilo olmalı?

Kamp çantasının ideal ağırlığı, çanta kullanıcısının bireysel ihtiyaçlarına ve aktivitelerine bağlı olarak değişir. Ancak genel olarak, çantanın boş ağırlığı 1 ila 2 kilogram arasında olması tercih edilir. Bu, çantayı taşımak için gereken yükü azaltır ve hareket özgürlüğünü artırır. Ağırlığın fazla olması, kampçının performansını olumsuz etkileyebilir.

Kamp çantası nasıl olmalı?

Kamp çantasında olması gereken özellikler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Fakat alırken kendi ihtiyaçlarınıza göre dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar:

  • Hacim
  • Rahatlık
  • Dayanıklılık
  • Organizasyon
  • Ağırlık dağılımı şeklinde sıralanabilir.
Kaynak Bağlantı