Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

İstanbullulara müjde! İBB Başkanı İmamoğlu duyurdu: Beylikdüzü-Pendik arası 55 dakika olacak! HIZRAY geliyor!

2 ay önce 117

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu uzun süredir üzerinde çalıştıkları ''HIZRAY'' projesi ile ilgili bilgi vererek  Beylikdüzü-Pendik arasının 55 dakika olacağını duyurdu.

İBB Başkanı İmamoğlu, 'HIZRAY' projesi ile ilgii detayları açıkladı. HIZRAY'ın uzunluğunu 74,5 kilometre olacağını tamamının yeraltında olacağını belirten İmamoğlu, Pendik ile Beylikdüzü arasının 55 dakikaya ineceğini açıkladı.

BEYLİKDÜZÜ PENDİK ARASI 55 DAKİKA OLACAK

İmamoğlu, HIZRAY projesi sayesinde Beylikdüzü’nden Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidişin 55 dakikaya ineceğini açıkladı.

İmamoğlu  en iddialı projelerden biri olan Hızray'ın  yeni nesil, ekspres metro olarak tasarladığını açıkladı.Tam 74,5 kilometre uzunluğunda olan ve tümü yeraltı olmak üzere, 13 istasyondan oluşacak projede. Beylikdüzü’nden Sabiha Gökçen Havalimanı’na 55 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlayarak, günde ortalama 1,5 milyon, yılda yaklaşık 550 milyon yolcu taşıyacak.

HIZRAY, Avrupa ve Anadolu yakasındaki mevcut ve yapımı devam eden metro hatlarını doğu-batı ekseninde birbirine bağlayarak, mevcut metro hatları arası yolcu transferini en kısa ve kolay şekilde sağlayacak.

 Beylikdüzü-Pendik arası 55 dakika olacak! HIZRAY geliyor!

YATIRIMLAR YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ!

İmamoğlu 16 milyon İstanbulluya, yaklaşık 90 bin kişilik kadro ile gece-gündüz hizmet verdiklerini vurgulayarak '' 2019 Haziran ayından bu yana enflasyonun yarattığı fiyat artışından kaynaklanan ilave maliyetler var. Girdi maliyetlerimizde, işçilik maliyetlerimizde, yapım maliyetlerimizde nereden baksanız 4-5 kat artış oldu. Ancak bu anormal seviyedeki kur ve fiyat artışlarına rağmen, akılcı finansal yönetim sergileyerek, İstanbul’un her yerinde ciddi ve büyük yatırımlar yapmaya devam ediyoruz'' dedi.

 Beylikdüzü-Pendik arası 55 dakika olacak! HIZRAY geliyor!

Öte yandan İmamoğlu, 2019'den beri, 10 milyon metrekareyi aşan yeni kent ormanı ve şehir parkları açtıklarını açıkladı. Bunlar arasında 15 Yaşam Vadisi de bulunuyor. Ayrıca, 4 milyon metrekarenin üzerinde yeşil alan oluşturuldu.

İmamoğlu '' Bizim için en anlamlı projelerden birisi, geçtiğimiz ay, Sarıyer’de Büyükdere’de 27 senedir terk edilmiş bir alanı, 250 bin metre büyüklüğündeki Atatürk Fidanlığı’nı İstanbullulara geri kazandırmak oldu.'' dedi.

Kaynak Bağlantı