Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Kahramanmaraş depremleri sonrası tüm Türkiye alarmda! Bina güçlendirme ve prefabrik ev yapımı talepleri katlandı!

1 yıl önce 108

Tüm Türkiye’yi yasa ve üzüntüye boğan Kahramanmaraş depremlerinin ardından deprem testi ve bina güçlendirme talepleri arttı. Taleplerin yarıdan fazlası İstanbul’dan gelirken, prefabrik ev yapımı taleplerinin de yüzde 488 oranında artış gösterdiği belirtildi.

Şubat ayında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkez olmak üzere toplam 11 şehrimizi derinden etkileyen, büyük acılara ve yıkımlara yol açan deprem felaketleri sadece bölge insanlarını değil bütün Türkiye’yi üzüntüye ve yasa boğdu. Yaşanan deprem felaketleri nedeniyle ülke genelinde afet endişesi artarken, oturduğu binanın güvenliğinden emin olmayanlar ise deprem testi ve bina güçlendirme hizmetlerine yöneliyor.

Kahramanmaraş depremleri sonrası tüm Türkiye alarmda! Bina güçlendirme ve prefabrik ev yapımı talepleri katlandı!

Online hizmet platformu Armut.com’un konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamaya göre, deprem sonrası  deprem testi ve bina güçlendirme hizmetlerine olan talep arttı. Deprem öncesi ve sonrası süreçler arasında kıyaslama yapan Armut.com, vatandaşların deprem testi taleplerinde yüzde 16 bin artış, bina güçlendirme taleplerinde yüzde 6 bin 800 artış tespit ettiğini açıkladı.

Şubat ayında yaşadığımız Kahramanmaraş depremlerinin ardından aynı acıları yaşamak istemeyen vatandaşlar hem kendi hem ailelerinin can güvenliği açısından oturdukları binanın güvenliğini sorgulamaya başladı. Armut.com Türkiye genelinde depreme karşı hazırlıklı olmak amacıyla deprem testi, bina güçlendirme talepleri ve prefabrik ev yapımı taleplerinde büyük artışlar olduğunu açıkladı.

Kaynak Bağlantı