Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Kvk Çalışma Saatleri 2024-2025 Güncel Ankara

2 hafta önce 32

KVK Çalışma Saatleri 2024-2025 Güncel Ankara

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVK), Türkiye Cumhuriyeti’nde kişisel verilerin korunması ile ilgili mevzuatı uygulamakla görevli olan bir kamu kurumudur. KVK, Ankara’da bulunan genel merkezinin yanı sıra, Türkiye’nin çeşitli illerinde şubeleri bulunmaktadır.

KVK’nın çalışma saatleri, hafta içi her gün 08:30-17:30 olarak belirlenmiştir. Kurumun genel merkezi ve şubeleri, bu saatler arasında hizmet vermektedir.

KVK’nın Ankara’daki şubelerinin çalışma saatleri şu şekildedir:

  • KVK Ankara Genel Merkezi: 08:30-17:30
  • KVK Ankara Çankaya Şubesi: 08:30-17:30
  • KVK Ankara Yenimahalle Şubesi: 08:30-17:30
  • KVK Ankara Keçiören Şubesi: 08:30-17:30
  • KVK Ankara Etimesgut Şubesi: 08:30-17:30

KVK’ya şahsen başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, kurumun çalışma saatleri içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Kurumun resmi internet sitesinden veya çağrı merkezinden çalışma saatleri hakkında bilgi edinilebilir.

KVK’ya Başvuru

KVK’ya başvuru, kurumun internet sitesinden veya şahsen yapılabilir. İnternet sitesinden başvuru yapmak için, kurumun internet sitesine giriş yapılması ve başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Şahsen başvuru yapmak için ise, kurumun genel merkezine veya şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

KVK’ya başvuruda bulunacak kişilerin, başvuruda bulunacakları konu ile ilgili gerekli belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Örneğin, bir veri ihlali bildirimi yapmak isteyen kişilerin, ihlali gösteren belgeleri başvuruda ibraz etmeleri gerekmektedir.

KVK’nın Görevleri

KVK’nın görevleri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile belirlenmiştir. KVK’nın görevleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişisel verilerin korunması alanındaki politika ve stratejilerin belirlenmesine katkı sağlamak
  • Kişisel verilerin korunması alanındaki mevzuatın uygulamasını sağlamak
  • Kişisel verilerin korunması alanındaki denetimleri yapmak
  • Kişisel verilerin korunması alanındaki farkındalığı artırmak

KVK, kişisel verilerin korunması alanındaki çalışmalarını, kurumun internet sitesinden takip edilebilir.

KVK ile İletişim

KVK ile iletişim kurmak için, kurumun internet sitesinden veya çağrı merkezinden yararlanılabilir. Kurumun internet sitesinden, kurumun adres, telefon numarası ve e-posta adresi gibi iletişim bilgileri bulunabilir. Çağrı merkezini arayarak da, kurumun çalışma saatleri içerisinde iletişime geçilebilir.

KVK’nın Tanıtımı

KVK, 7 Nisan 2016 tarihinde, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ile birlikte kurulmuştur. Kurumun temel görevi, kişisel verilerin korunması alanındaki mevzuatın uygulamasını sağlamaktır.

KVK, Türkiye’de kişisel verilerin korunması alanındaki en yetkili kurumdur. Kurumun çalışmaları, kişisel verilerin korunması alanındaki farkındalığın artırılması ve kişisel verilerin hukuka uygun şekilde korunması ile ilgilidir.

KVK’nın çalışmaları, hem kamu hem de özel sektör tarafından önemsenmektedir. Kurumun çalışmaları, kişisel verilerin korunması alanındaki gelişmelere katkı sağlamaktadır.

Kaynak Bağlantı