Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Öğrenciler yaşadı! Tatil günü 3’e çıkıyor, Cuma, Cumartesi, Pazar!

3 hafta önce 101

 1

Son dönemde eğitim tarafında önemli adımlar atılıyor. Bu adımlarla birlikte öğrenciler için pek çok değişikliğinde kapıda olduğunu görüyoruz.

1 10

 2

Malum pandemi sürecinden sonra eğitim tarafında bir dizi değişiklik gerçekleşmişti.

2 10

 3

En büyük yenilik ise sınıf geçme sisteminde gerçekleşmiş ve sınıf geçmek eskisine oranla çok daha zor bir hale getirilmişti.

3 10

 4

Şimdi ise sırada tatil günlerinin düzenlenmesi var. Bilindiği üzere Türkiye’de okullarda iki gün tatil sistemi yürürlükte.

4 10

 5

Öğrenciler hafta içi 5 gün okula giderken, hafta sonu 2 gün de tatil yapıyorlar. İşin aslı bir çok öğrenci de bu iki günde dershaneye giderek tatil yapmaya fırsat bulamıyorlar.

5 10

 6

Bu durum göz önüne alındığında öğrenciler için 3 gün tatil formatının uygulanması kulağa hayli uygun geliyor.

6 10

 7

Türkiye’de her ne kadar durum bu olsa da eğitim sistemi değişiyor, nitekim değişmeye de devam edecek.

7 10

 8

Özellikle Avrupa’nın kuzeyinde İskandinav ülkelerinde okulların 4 gün eğitim 3 gün tatil sistemine geçmesi kararlaştırıldı. Böylece öğrencilerin sosyalleşmesi için olan zaman da artmış olacak.

8 10

 9

Peki bunun bizimle ilgisi ne? İskandinav ülkeleri eğitim konusunda dünyanın bir numarası konumunda. Nitekim pek çok koşulda da öncü konumundalar.

9 10

 10

Muhtemelen önümüzdeki süreçte önce Avrupa, sonrasında da belki Türkiye benzer bir sisteme geçebilir. Bekleyip göreceğiz.

10 10

Kaynak Bağlantı