Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Platformlar, Çapraz Oyuncu Desteği, Sistem Gereksinimleri: Helldivers 2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1 ay önce 106

2024’ün şimdiye kadarki en önemli oyun başarı öykülerinden biri, 2015 yapımı nişancı oyunu Helldivers’ın devamı olan Helldivers 2 oldu. Devam oyunu ilk oyunun gergin co-op oynanışını ve Starship Troopers benzeri hicivli komedisini korusa da seriyi üçüncü şahıs bakış açısına taşıyor ve çok daha cesur bir sunum sunuyor.

Helldivers 2, 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesinin ardından Steam’de 150.000 eş zamanlı oyuncuyu aşarak PlayStation Studios için yeni bir rekor kırdı. O zamandan bu yana Steam en çok satanlar listesinin zirvesinde yer alarak Palworld’ün yanı sıra Enshrouded gibi diğer popüler yeni oyunları bile geride bıraktı. Geliştirici Arrowhead Game Studios yaklaşık bir milyon kopya sattığını bile duyurdu.

Yılın en büyük oyunlarından biri haline gelen bu oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor olabilirsiniz. Helldivers 2 hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin…

Helldivers 2 nedir?

helldivers 2

Helldivers 2, en fazla dört oyuncunun gezegenlere inmek, hedefleri tamamlamak ve ardından uzaylı böcek orduları veya gelişmiş robot ordularıyla savaşırken çıkmak için takım oluşturduğu bir PvE co-op üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Helldivers 2, PlayStation Studios tarafından yayınlanan ve Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen bir bilim kurgu üçüncü şahıs co-op PvE nişancı oyunudur.

Oyuncular, Terminid adı verilen uzaylı böcekler veya Automatons adı verilen teknolojik olarak gelişmiş ve militarist robotlardan oluşan bir ırk gibi dünya dışı tehditlere karşı insanlığı ve Süper Dünya’yı savunmak için savaşan ağır silahlı ve zırhlı bir uzay denizcisi olan “Helldiver” rolüne bürünüyor.

Bir Helldiver olarak, siz ve en fazla üç diğer oyuncu, düşman gezegenlere iniş kapsülleriyle iniş yapmak, çevredeki çeşitli hedefleri tamamlamak ve ardından düşman kuvvetleri tarafından ezilmeden önce sizi çıkarmak için bir savaş gemisi çağırmakla görevlendiren görevler için takım oluşturacaksınız. Ölürseniz yeniden doğabilirsiniz. Canlandırma sınırlıdır fakat oyun takviye konusunda oldukça cömerttir.

Görevleri tamamladıkça, galaksinin savaş alanlarındaki ilgi çekici noktalardan ganimet topladıkça ve XP kazandıkça, seviye atlayacak ve yeni silahların ve zırh parçalarının kilidini açmanızı sağlayan çeşitli para birimleri elde edeceksiniz. Ayrıca hava saldırıları, yörünge topçu barajları, nöbetçi kuleler, roketatarlar ve cephane ikmalleri gibi özel “stratagemler” satın alabilecek ve sık sık size karşı olan olasılıkları eşitlemek için çağırabileceksiniz.

Ekip çalışması tüm eşli oyunlarda önemli olsa da Helldivers 2’de özellikle kritiktir. Takımınızdan ayrılmak, kalabalık tarafından istila edilmenizin kesin bir yoludur. Oyunun en iyi stratagem silahlarının çoğu, yeniden doldurmanıza yardımcı olacak bir arkadaşınız yoksa düşük atış hızlarına sahiptir ve dost ateşi son derece ölümcüldür. Sesli iletişim kullanmanız şiddetle tavsiye edilir, ancak pingler ve çevreniz hakkında iyi bir farkındalıkla idare edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Çıkış Tarihi, Fragmanlar, Oynanış: Death Stranding 2 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Helldivers 2 hangi platformda bulunuyor?

helldivers 2

Oyun 8 Şubat 2024 tarihinde PlayStation 5 ve PC’de piyasaya sürüldü. Oyun PlayStation tarafından yayınlandığından, en azından şimdilik konsola özel olarak kalmasını bekleyebiliriz. Phil Spencer’ın konsol münhasırlığı hakkında yakın zamanda verdiği bir röportajda bu konuda söyleyecek bir şeyleri olmasına rağmen, oyunun Xbox lansmanının yapılacağına dair mevcut bir plan veya resmi bir onay yok.

Helldivers 2 fiyatı: Oynaması ücretsiz mi?

helldivers 2

Helldivers 2 oynaması ücretsiz değildir. Oyun hem PC hem de PS5 için ücret karşılığında satın alınabiliyor. İşte Helldivers 2 sürümleri ve fiyatları:

Standart sürüm:

 • PS5: 999,00 TL
 • PC (Steam): 39.99 USD

Super Citizen sürümü:

 • HELLDIVERS 2 tam sürüm oyun
 • “DP-53 Özgür Kurtarıcısı” zırh seti
 • “Halkın İradesi” pelerin
 • “MP-98 Şövalye” silahı
 • Super Citizen statüsü
 • Stratejik kahraman gemi oyunu
 • “Çelik Gaziler” özel savaş tahvili
 • Super Citizen Sürümü Fiyatları
  • PS5: 1.499,00 TL
  • PC (Steam): 59.99 USD

Bu fiyatlar, piyasadaki 60-70 dolarlık büyük AAA oyunların büyük çoğunluğundan daha ucuz, ancak yine de 20-30 dolarlık daha küçük deneyimlerden pahalı olabilir.

Helldivers 2’de çapraz oyun var mı?

helldivers 2

Helldivers oyununun Steam ve PlayStation 5 arasında çapraz oynamayı (crossplay) desteklediği bir özellik bulunmaktadır. Kısaca oyuna hangi platformda sahip olurlarsanız olun arkadaşlarınızla kanlı co-op oyununa atlayabilirsiniz.

Helldivers 2 Game Pass kütüphanesinde mi?

Helldivers 2 Xbox Game Pass’te mevcut değil. Ancak kendisinden önceki Death Stranding gibi o da bir noktada PC Game Pass’e gelebilir. Helldivers 2 Xbox’ta oynanamıyor olabilir. Fakat PC’de oynanabiliyor ve bu da birçok oyuncunun Microsoft’un açık büfe tarzı Xbox Game Pass hizmetinin PC’ye özel versiyonu olan PC Game Pass ile oyuna girip giremeyeceğinizi merak etmesine neden oluyor. Maalesef oyuna Game Pass ile giremezsiniz, oyun yalnızca Steam üzerinden tam satın alma yoluyla edinilebilir.

İlginizi çekebilir:

Xbox Game Pass Kütüphanesinde Bulunan En İyi 9 Oyun

Helldivers 2’de savaş bileti var mı?

helldivers 2

Helldivers 2’nin bir savaş bileti (battle pass) var, ancak bunun yerine “Premium Savaş Bileti” olarak adlandırılıyor. Erişim için 1.000 Süper Kredi gerekir. Yine de oyun içinde süper kredi kazanabileceğinizi unutmayın, bu nedenle para harcamanız gerekmez. Çoğu canlı hizmet oyununda, oyuncuların seviye atlayarak veya para harcayarak ilerleyebilecekleri ücretli bir savaş bileti bulunur ve biletin her bir aşamasına ulaşıldığında size bir ödül verilir. Helldivers 2’de de ücretli bir savaş bileti var, ancak çoğu oyundan farklı işliyor.

Oyunda “Premium Warbond” adı verilen ve tıpkı normal Warbond’lar gibi çalışan bir sistem var. Bu, üzerindeki öğelerin kilidini açmak için siparişlerden ve görevlerden kazandığınız madalyaları kullanacağınız anlamına gelir. Ancak Premium Warbond’a ilk etapta erişmek için 1.000 süper kredi karşılığında satın almanız gerekir. Yukarıda açıkladığımız gibi, bunlar normal bir Warbond’dan açılabilir, görevlerde bulunabilir veya gerçek parayla satın alınabilir. Premium Warbond’un ödülleri tamamen kozmetik olmasa da üzerindeki ekipman, erişimi ücretsiz olan normal Warbond’dan elde edebileceğinizden daha iyi değil. Aslında, en iyi teçhizat standart Warbond’dan geliyor, bu yüzden oyun kazanmak için pek para ödemiyor.

İlginizi çekebilir:

Hikaye, Oynanış, Sistem Gereksinimleri: Stalker 2: Heart of Chornobyl Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Helldivers 2 için bir yol haritası var mı?

helldivers 2

Şu anda bir Helldivers 2 yol haritası yok fakat yakın gelecekte olacaktır. Bunun gibi çevrimiçi oyunlar genellikle, geliştiricilerin gelecekteki güncellemelerde belirli yeni içerik türlerini ne zaman eklemeyi planladıklarını oyunculara bildiren bir yol haritasıyla birlikte piyasaya sürülür. Helldivers 2 için henüz kamuya açıklanmış resmi bir yol haritası yok. Ancak birden fazla Arrowhead geliştiricisi resmi Helldivers 2 Discord sunucusunda bir yol haritası üzerinde çalışıldığını ve stüdyo Helldivers 2 hataları ve lansman sorunları için iyileştirmeler ve düzeltmeler yaptıktan sonra bunun açıklanacağını doğruladı.

Beklenenler açısından, yeni silahlar, zırhlar, ekipmanlar, stratejiler ve düşman birimlerinin yanı sıra savaşılacak ek gezegenler ve tamamlanacak görev türleri de olası görünüyor. Bu sadece bir spekülasyon olsa da bir noktada yeni bir düşman fraksiyonu bile gelebilir.

Helldivers 2 sistem gereksinimleri

Minimum:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i7-4790K ya da AMD Ryzen 5 1500X
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 470
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i7-9700K ya da AMD Ryzen 7 3700X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 veya AMD Radeon RX 6600XT
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
 • İlave notlar: SSD gerektirir
Kaynak Bağlantı