Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Tarihteki İlk Şehirler Arası Hava Taksisi Seferini Gerçekleştiren Araç: Prosperity

1 ay önce 54

Müthiş bir hızla gelişen teknoloji, yaşamın her alanında hayli dikkat çekici yeni ürünlerin ortaya çıkmasına da olanak sağlıyor. İşte onlardan biri de özellikle insanlığın seyahat alışkanlıklarını önemli şekilde değiştirebilecek Prosperity isimli araç. Prosperity, Çin merkezli AutoFlight şirketi tarafından kısa mesafe yolcu taşımacılığı için geliştirilen bir hava aracı. Daha basit bir ifadeyle bir hava taksisi. İşte uçan araçlar konseptinin heyecan verici ürünlerinden biri olan Prosperity geçtiğimiz günlerde ilk kez şehirler arası bir deneme uçuşu gerçekleştirdi. Hem de başarıyla. Şirketten yapılan açıklamaya göre bu, aynı zamanda tarihteki ilk ilk şehirler arası hava taksisi seferi! Detaylara birlikte bakalım.

Teknoloji insan yaşamının her alanını etkileyen yeni ürünlerin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor

Durmaksızın gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan ürünler ve araçlar insan yaşamını hem daha kolay hale getiriyor hem de önemli ölçüde değişmesine neden oluyor. İşte modern teknolojinin dikkat çekici son ürünlerinden biri de Çin’de ortaya çıktı: Prosperity.

Prosperity, Çin merkezli AutoFlight şirketi tarafından kısa mesafe yolcu taşımacılığı için geliştirildi

Daha yalın bir ifadeyle söylemek gerekirse, bir hava taksisi. İşte bu hava taksisi hakkında geçtiğimiz günlerde oldukça önemli bir gelişme yaşandı.

Uçan araç, kısa süre önce tarihteki ilk şehirler arası hava taksisi seferini gerçekleştirdi

Prosperity

Hava taksisi, Çin’in Guangdong eyaletindeki İnci Nehri’nin iki ayrı yakasındaki yer alan Şıncın ve Cuhay şehirleri arasında bir uçuş gerçekleştirdi.

Yaklaşık 20 dakika süren tarihin ilk şehirler arası hava taksisi seferinde bir pilot veya yolcular yer almadı

Aynı yolculuğun bir otomobille yaklaşık 3 saat sürdüğü ifade ediliyor. Yani, otonom bir şekilde de kullanılabilen bu elektrikli hava taksisi yakın gelecekte insanlığın seyahat alışkanlıklarını önemli ölçüde değiştirebilir. Prosperity isimli bu sıra dışı taksinin teknik özellikleri de daha şimdiden pek çok insan için hayli dikkat çekici.

Uçan taksi, 250 kilometre azami mesafede pilotla birlikte 5 kişi taşıyabiliyor

Prosperity

Aracın iç dizaynının ise son derece konforlu olduğu ifade ediliyor. Ayrıca altı pervaneli planör tipi bir hava aracı olan taksi 250 kilometre saatte 200 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Aracın özellikle şehir içinde ve birbirine yakın şehirler arasında yaygın şekilde kullanılabileceği ifade belirtiliyor.

AutoFlight, önümüzdeki iki yıl içerisinde hava taksisinin gerekli tüm sertifikalara sahip olacağını ifade ediyor

Prosperity

Şirketin bu öngörüsü gerçekleşirse hava taksileri, kısa sürede geleneksel taksiler kadar yaygın hale gelebilir ve dünyanın dört bir yanında uçan taksilere rastlamak mümkün olabilir.

Kaynak: 1

Kaynak Bağlantı