Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özbar, Olimpiyatlarda Türkiye Cumhuriyeti Tarihindeki İlk Kadın Hakem Olacak

2 hafta önce 43

Olimpiyatlarda Türkiye’yi Kadın Hakem Temsil Edecek

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özbar, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde voleybol branşındaki ilk kadın hakem olarak olimpiyatlara katılmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi. Özbar, Avrupa’dan olimpiyatlara katılan 8 hakem arasında tek Türk ve tek kadın hakem olarak yer alacağını belirtti.

Gurur Verici Bir Başarı

Özbar, “Türkiye’yi temsil etmenin yanı sıra aynı zamanda Avrupa’yı da temsil eden tek kadın hakem olacağım. Bu ayrı bir gurur tabii ki. Yurt içinden, yurt dışından, uluslararası düzeydeki hakem arkadaşlardan tebrik mesajları ve cesaretlendirici mesajlar alıyorum. Bu beni çok memnun ediyor.” şeklinde konuştu.

Olimpiyatlarda Rezerv Hakem Uygulaması Yapılmayacak

Özbar, olimpiyatlarda rezerv hakem uygulamasının yapılmayacağını ve her hakemin günde minimum 2 maçta görev alacağını açıkladı. Olimpiyatlara katılmanın tüm hakemler için bir hedef olduğunu belirten Özbar, “Voleybol branşında gerçekten olimpiyatlara gidebiliyor olmak çok zor. 16 hakem içerisine girmeniz gerekiyor dünyada, ki bunu başardık. Hem benim için hem ülkem için hem de üniversitem için büyük bir gurur kaynağı. Olimpiyatlarda herhangi bir hedefim yok. Olimpiyatlara katılmış olmak zaten büyük bir hedef.” dedi.

Milli Takımımızın Başarısı İçin Dilekler

Özbar, olimpiyata davet edilmesinin Türkiye’nin spora yaptığı yatırımların ve verdiği değerin bir yansıması olduğunu vurguladı. Devletin ve federasyonunun desteği ve sunduğu imkanlarla çalıştıklarını belirten Özbar, Türk sporundaki bu sıçramayı sağlayan yetkililere teşekkür etti. “Gönül istiyor ki kadın milli takımımız olimpiyatlarda final oynasın. Olimpiyatta oynanan her maç çok zor, kaliteli, üst seviye. Bu yüzden gönlümüz milli takımımızın final oynamasından yana.” şeklinde konuştu.

Özbar, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na ve Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi ailesine destekleri için teşekkür etti ve Türk sporunun bu başarısında emeği geçenlere minnettar olduğunu belirtti.

Kaynak Bağlantı